ПРОГРАМ 60. ДРАГАЧЕВСКОГ САБОРА ТРУБАЧА У ГУЧИ

Објављено: понедељак, 19 јул 2021 15:25

Драги наши сабораши, пријатељи, љубитељи трубе,

Јубиларни, 60. Драгачевски сабор трубача у Гучи, одржаће се у термину од 13-15. августа.

Трубе ће поново засвирати из срца трубачке престонице. Сабораше ће будити саборска будилица, прангије ће запуцати, саборска застава ће се виорити, најбољи оркестри надсвиравати у „трубачком мегдану“ и борити за престижне саборске награде. Поново ће заиграти кудови, запевати певачи, наздрављати здравичари, продефиловати учесници у програму, најснажнији ће се момачки надметати у вишебоју...

За 60. година заједничких саборских успомена!

Добро нам дошли у Гучу, тамо где златна труба сија најсјајније и свира најискреније, по души!

*Програм је подложан изменама, до коначног објављивања.

 

КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ОПШТИНЕ ЛУЧАНИ, ГУЧА

П Р О Г Р А М 60. ДРАГАЧЕВСКОГ САБОРА ТРУБАЧА У ГУЧИ (13 - 15. август 2021)

 

ПЕТАК, 13. АВГУСТ

11.00   Отварање Сабора, подизање заставе

11.30   Конференција за штампу организатора и домаћина

12.00   Отварање уметничких изложби:

               -Галерија наивне уметности Ковачица, Галерија наивног сликарства у Уздину, Удружење самоуких сликара и вајара Драгачева

               - Национална асоцијација за старе и уметничке занате и домаћу радиност НАШЕ РУКЕ

               - изложба фотографија ЋИЛИМ - ПУТ НИТИ, аутор Станко Костић, уметнички фотограф, УЛУПУДС

13.00   Отварање сајма књига

13.30   Представљање: Драгачево у књигама и публикацијама

 

Позорница Културног центра:

15.00    Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорни ансамбл и певачке групе

16.00    Такмичење oмладинских трубачких оркестара Србије

18.00    Концерт: Ансамбл народних игара и песама Косова и Метохије ВЕНАЦ Грачаница

19.30    Концерт: Трубачки оркестар Данијеле Веселиновић, Јелена Урошевић (виолина) и Неда Николић (фрула)

                 

Главна позорница на стадиону:

21.00   Концерт: Победили су заслужили су - победници 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи: Тимочки весељаци, Елвис Бајрамовић и Синиша Станковић

22.00   Концерт: Дејан Петровић Биг бенд

23.30   Поноћни концерт трубачких оркестара

 

СУБОТА, 14. АВГУСТ

07.00  Трубачка будилица

11.00  Конференција за штампу

12.00  Свечани саборски дефиле

13.30   Народни вишебој       

 

Позорница Културног центра:

15.00   Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорни ансамбл и певачке групе 

16.00   Такмичење здравичара

17.00   Избор најлепше народне ношње

18.00   Концерт: Академско културно уметничко друштво ИВО ЛОЛА РИБАР Београд

19.00   Концерт: HarMalek Orchestr Чешка

 

Главна позорница на стадиону:

21.00   Концерт: Хор и симфонијски оркестар РТС под управом Бојана Суђића

23.00   Концерт: Трубачки оркестар Бобана и Марка Марковића

24.00   Концерт: Трубачки оркестар трубе Дејана Лазаревића

 

НЕДЕЉА, 15. АВГУСТ

07.00  Трубачка будилица

11.00  Свечани саборски дефиле са приказом драгачевске свадбе из IX века

 

Позорница Културног центра:

13.00   Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе

 

 Главна позорница на стадиону:

15.00   Финално такмичење трубачких оркестара Србије: СА ОВЧАРА И КАБЛАРА

19.00   Концерт: Трубачки оркестар Елвиса Ајдиновића 

20.00   Концерт: Трубачки оркестар Дејана Јевђића 

21.00   Концерт: Горан Бреговић и Оркестар за свадбе и сахране